Turniej Ligi Bałtyckiej Orlik w Lejkowie

W piątek 5.10.2018 roku na boiskach piłkarskich przy SP Lejkowo rozegrany został turniej piłkarski w ramach rozgrywek Ligi Bałtyckiej Orlik w grupie sławieńskiej. Do Lejkowa przyjechało 6 zespołów z całego powiatu sławieńskiego. Rywalizowano systemem „każdy z każdym” na dwóch boiskach. Spotkania trwały 10 min, a mecze sędziowali uczniowie klasy VIII – Patryk Królikowski i Konrad Kowalkowski. Od tego sezonu w tej kategorii wiekowej nie przyznaje się punktów i nie stosuje się klasyfikacji końcowej, ale trzeba zaznaczyć że gospodynie turnieju – UKS Grabowa SP Lejkowo wygrały wszystkie spotkania. Zawodniczka z Lejkowa Zosia Orłowska z 14 stoma bramkami została królem strzelców turnieju. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary a aż dwunastu zawodników uhonorowano statuetkami oraz wyróżnieniami, wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie bułki, był także słodki poczęstunek oraz kawa i herbata przygotowane przez rodziców zawodników.

W turnieju udział wzięły  następujące zespoły:

UKS Grabowa SP Lejkowo ( gospodarz turnieju)

UKS Niemica

SKS Strong Zielenica

Sława Jedynka Sławno

Wieża Postomino

Pomerania Ostrowiec

Z Gminy Malechowo wyróżniono następujących piłkarzy:

Król strzelców – Zosia Orłowska (UKS Grabowa SP Lejkowo)

Najlepsza zawodniczka – Anastazja Żaczek (UKS Niemica)

Najlepszy zawodnik – Oliwia Górniak (UKS Grabowa SP Lejkowo)

Najlepszy bramkarz – Hubert Arcisz ( Strong Zielenica)

Wyróżnienia : Julia Sawicka (UKS Grabowa SP Lejkowo)

Paweł Kawałek (Pomerania Ostrowiec)

Marcel Bobis (UKS Niemica)

Michał Bińczyk (Strong Zielenica)

Skład zawodniczek z Lejkowa: Kornelia Kowalkowska, Amelia Kowalkowska, Ola Sobolewska, Ania Sobolewska, Zosia Orłowska, Oliwia Górniak, Oliwia Majda, Oliwia Zelewska, Julia Sawicka. Opiekun zespołu: Kamil Wiśniewski