Ponad 340 nowych książek w bibliotece szkolnej

  Nasza szkoła otrzymała dotację na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W bibliotece szkolnej pojawiło się ponad 340 nowych książek. Zakupiliśmy lektury szkolne, których brakowało zarówno w klasach młodszych jak i starszych. Na półkach pojawiły się takie książki: ,,Opowieści z Narnii", ,, Mały Książę", ,, Balladyna", ,, Opowieść wigilijna ", ,, Hobbit" czy ,, Syzyfowe prace". Dla młodszych dzieci nie zabraknie takich lektur jak ,, Asiunia" i ,, Dziewczynka z parku". To tylko niektóre pozycje spośród kilkunastu. Oprócz lektur zawitały książki o tematyce przyjaźni, akceptacji, tolerancji, dbaniu o środowisko naturalne, pomocy zwierzętom w potrzebie.
Klasa l podczas lekcji bibliotecznej zapoznała się z zasadami i radami obowiązującymi podczas czytania tj. czytamy książki przy odpowiednim świetle , nie wyrywamy kartek, myjemy ręce przed czytaniem, nie zaginamy rogów, lecz używamy zakładki.
Pierwszoklasiści oglądali nowe książki, które nie zdążyły jeszcze trafić na półki. Następnie wysłuchali wierszyków i opowieści czytanych przez panią Dyrektor Mirosławę Turczyn i wychowawczynię- panią Ewę Pietraszewską.
Zapraszamy wszystkich uczniów do biblioteki i zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty książek.