Sportowiec roku!

Patryk Królikowski Najlepszym Sportowcem Szkoły

W poniedziałek 04.06.2018 w Szkole Podstawowej im Kazimierza Górskiego w Lejkowie odbył się plebiscyt na najpopularniejszego sportowca szkoły w roku szkolnym 2017/18. W głosowaniu udział wzięli uczniowie klas III – VII oraz wszyscy nauczyciele. I miejsce w plebiscycie z 18 głosami zdobył Patryk Królikowski z klasy VII – zawodnik Arkadii Malechowo, w swoim dorobku w tym roku szkolnym ma także tytuł króla strzelców turnieju z okazji 70-lecia szkoły. Drugie miejsce w konkursie (przegrała tylko o jeden głos) została uczennica klasy IV – tej Oliwia Górniak – podstawowa zawodniczka w dyscyplinach takich jak piłka nożna, piłka ręczna, unihokej, w tej ostatniej konkurencji udział w finale wojewódzkim, Oliwka jest także jedną z najlepszych zawodniczek UKS – u, w reprezentacji szkoły oraz w Klubie gra na pozycji obrońcy. Trzecie miejsce przypadło najmłodszej uczestniczce plebiscytu – Oli Sobolewskiej z klasy III (14 głosów) . Ola to podstawowa zawodniczka reprezentacji szkoły w piłce nożnej , gra w niej na pozycji pomocnika . Natomiast w drużynie UKS – u jest najlepszym strzelcem zespołu i gra na pozycji napastnika. Czwarte miejsce z 9 głosami zajęła Zosia Orłowska, piąte Sylwek Łuczak ( 6 głosów), szóste – Konrad Kowalkowski (5 głosów), siódme Patryk Drzewiecki (4 głosy), ósme – Julia Wiśniewska (3 głosy), dziewiąte Bartek Sobolewski (1głos). Laureaci plebiscytu uhonorowani zostali pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi.