Wszystkich odwiedzających serdecznie witamy na naszej stronie.
„Filip w Kosmosie” - koncert muzyczny
14 kwietnia 2026 r. pod takim tytułem odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z muzykami.
Ten wyjątkowy koncert muzyczny dostarczył uczniom wielu radosnych i inspirujących wrażeń. Podczas spotkania mieli okazję aktywnie włączyć się w różnorodne ćwiczenia muzyczne rozwijające refleks i koordynację ruchową. W trakcie koncertu zaprezentowany został także instrument – skrzypce, jego budowa i brzmienie. Uczniowie wysłuchali fragment utworu Ludwiga van Beethovena „Sonata księżycowa”, który wprowadził wszystkich w spokojny, refleksyjny nastrój.
To muzyczne wydarzenie było nie tylko ciekawą lekcją, ale również wspaniałą przygodą, która na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Na kolejne audycje umuzykalniające zapraszamy w nowym roku szkolnym - Krystyna Filonowicz – Kuszmar.
Filip w kosmosiePani Julia grała na skrzypcachPodczas audycji odwiedzili nas kosmiciPrzedszkolaki kosmitamiWszycsy wspólnie śpiewali i tańczyli do piosenki Zielone ludki
Lejkowo pisze historię!!!
SP Lejkowo nie miało sobie równych podczas mistrzostw województwa zachodniopomorskiego, które odbyły się w Redle. Chłopcy od etapu powiatowego wygrali 13 meczy, nie notując żadnej porażki. Podczas finału wojewódzkiego zdobyli 44 bramki, tracąc zaledwie 5.
SP Lejkowo - SP 4 Stargard 11:2
SP Lejkowo - SP Rewal 6:0
SP Lejkowo - SP Widuchowa 13:1
Półfinał
SP Lejkowo - SP 14 Szczecin 7:0
Finał
SP Lejkowo - SP Tuczno 7:2
Chłopcy z Lejkowa tym samym obronili tytuł Mistrza Województwa, zapewnili sobie stypendia sportowe i reprezentować będą województwo na mistrzostwach Polski!
Skład: A Olechno, A Kolanek, M Bochański, M Wiliński, N Caplin, A Malczewski, F Zelewski, Ł Młodojewski
Trener: Kamil Wiśniewski
Drużyna i trener ze złotym pucharemMecz z RewalemZawodnicy z Lejkowa z trenarem
Dzień Patrona 2026
W dniu 11 marca 2026 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 105. rocznicy urodzin naszego patrona – Kazimierza Górskiego. W wydarzeniu, które miało miejsce w sali gimnastycznej wzięła udział cała społeczność szkolna na czele z panią dyrektor, Mirosławą Turczyn. Uroczystość poprowadzili: Hubert Kowalski oraz Artur Kolanek.
Uczniowie – reprezentanci klas 4-8 rozwiązywali Quiz Wiedzy o Kazimierzu Górskim, który został przeprowadzony przez nauczyciela, pana Daniela Wersa. W klasach młodszych uczniowie układali puzzle, a także brali udział w kalamburach i zgadywankach. Na koniec wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na tort muffinkowy.
Całą uroczystość przygotowała pani Danuta Rosiak z pomocą nauczycieli z Zespołu Patron.
Dzień Patrona 2026Miejcse dla komisji Quizu Wiedzy o Kazimierzu Górskim - gotowe!Sala przygotowana do uroczystości Dnia Patrona
Akcja Charytatywna
WIELKANOCNA ZBIÓRKA DOBRA
W okresie przedświątecznym w naszej szkole została przeprowadzona akcja charytatywna polegająca na zbiórce środków higieny osobistej dla Rodzinnego Domu Dziecka w Warszkowie. Inicjatywa została zorganizowana przez pedagoga szkolnego, Szkolne Koło Caritas oraz wolontariat.
Celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych, kształtowanie empatii i solidarności, a także realne wsparcie dzieci przebywających w rodzinnej pieczy zastępczej.
Akcja spotkała się z dużym zaangażowaniem całej społeczności szkolnej. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice chętnie włączyli się w zbiórkę, przynosząc liczne artykuły higieniczne. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się zgromadzić znaczną ilość potrzebnych produktów.
Zebrane dary zostały przekazane wychowankom Rodzinnego Domu Dziecka w Warszkowie. Otrzymaliśmy serdeczne podziękowania od rodziny, która podkreśliła jak ważna i potrzeba jest dla nich taka forma wsparcia. Wyrazili oni wdzięczność za okazane serce, życzliwość oraz pamięć.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za włączenie się w akcję i okazaną pomoc. Dzięki Państwa zaangażowaniu udało się nie tylko wesprzeć potrzebujących, ale także pokazać, jak wielka siłę ma wspólne działanie.
Dziękujemy za każdy gest dobroci!
Koordynator: A. Zalewska-Prylewska
"Drzewko dobra" z papierowymi jajkami.Zebrane artykuły dla Rodzinnego Domu Dziecka w WarszkowiePodziękowania dla społeczności szkolnej od rodziny.
Dwa awanse do najlepszej ósemki w województwie
Dwa awanse do najlepszej ósemki w województwie w województwie dla SP Lejkowo!
W Redle (Powiat Świdwin) odbył się finał regionalny w unihokeju dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Dziewczęta z Lejkowa odniosły dwa zwycięstwa i doznały jednej porażki zajmując 2 miejsce premiowane awansem do mistrzostw województwa. Chłopcy jak przystało na ubiegłorocznych Mistrzów Województwa odnieśli komplet zwycięstw. Podopieczni Kamila Wiśniewskiego grali w składzie:
Dziewczęta: M. Okrutna, E. Durkalec, K. Wiśniewska, N.Nakonieczna, O. Kiniorska, H. Dziuba, L. Miturzyńska, M. Grzelak- Bernatowicz, M. Kozłowska
Chłopcy: A. Olechno, A. Kolanek, N. Caplin, Ł. Młodojewski , M. Bochański, F. Zelewski, A. Malczewski, M. Wiliński
Drużyna chłopców z trenerem, Kamielem WiśniewskmDziewczęta z trenerem