• slajd3

Wszystkich odwiedzających serdecznie witamy na naszej stronie.

SP Lejkowo na 5 miejscu w województwie!

SP Lejkowo na 5 miejscu w województwie

18 grudnia w Mrzeżynie odbył się finał wojewódzki w unihokeju dziewcząt. Przebrnęło do niego  8 najlepszych szkół z całego województwa zachodniopomorskiego . Dziewczęta z Lejkowa trafiły do grupy z mistrzem i wicemistrzem województwa z ubiegłego roku , tak więc w jednej grupie byli wszyscy ubiegłoroczni medaliści. W pierwszym spotkaniu Lejkowianki pokonały aktualnego mistrza województwa SP Wierzchowo 1:0 , w kolejnych spotkaniach uległy jednak zespołom z SP Cychry 0:2 oraz SP 4 Goleniów 1:5. Zajęły tym samym trzecie miejsce w grupie i o miejsce piąte spotkały się z SP Redło , pokonując je 2:1 . Zajęte miejsce trzeba uznać za dobry prognostyk przed kolejnymi występami , ponieważ nasza szkoła była „najmłodszą” ze wszystkich startujących , trzeba dodać że we wszystkich szkołach prawie 100 % zawodniczek uczęszcza do klasy VI , w składzie SP Lejkowo natomiast tylko jedna zawodniczka , resztę zespołu stanowią dziewczynki z klas III –V.

V miejsce w województwie zdobyły : Kornelia Kowalkowska , Amelia Kowalkowska , Aleksandra Sobolewska,  Ania Sobolewska , Zosia Orłowska , Daria Dęga , Oliwia Majda , Eliza Seweryn , Oliwia Górniak.