• 10 Lecie Gorski_1
  • 10 Lecie Gorski_E

Wszystkich odwiedzających serdecznie witamy na naszej stronie.

RPO Doradztwo edukacyjno zawodowe

logo_gora2.jpg

     W ramach realizacji projektu RPO  zajęć edukacyjno - zawodowych w naszej szkole dobyło się spotkanie ze starszym kapralem Wojska Polskiego Beatą Wers. Pani Beata przybliżyła dzieciom zalety pracy w wojsku. Ciekawie opowiadała na czym polega jej służba. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem słuchała opowieści o szkoleniach i poligonach przebytych przez p. Wers. Prowadząca zajęcia akcentowała, jak bardzo ważna jest nauka w młodym wieku, zwracała szczególną uwagę na naukę języków obcych. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta mogli przekonać się, że pełnienie służby żołnierskiej może sprawić wiele satysfakcji bez względu na płeć.

 

Z wizytą w Stacji Pogotowia Ratunkowego w Lejkowie

   14 lutego br. w ramach projektu Rozwijamy Kompetencje Kluczowe uczniów szkół Gminy Malechowo - doradztwo edukacyjno – zawodowe grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w zajęciach z ratownikami medycznymi Stacji Pogotowia ratunkowego w Lejkowie. Ratownik medyczny pan Janusz Kolibowski opowiedział o zakresie działań i obowiązków panujących w codziennej pracy. Zapoznał z charakterystyką pracy w sytuacjach ratowania życia i zdrowia ludzi oraz ze specyfiką pracy w zespole medycznym, koordynacji działań w razie wypadku drogowego. Opowiedział o zasadach udzielania pierwszej pomocy medycznej. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia karetki pogotowia i sprzętu medycznego znajdującego się wewnątrz ambulansu. Zajęcia były dla uczniów bardzo ciekawe i inspirujące do rozważań nad wyborem swojego zawodu w przyszłości.

     Na zajęciach doradztwa zawodowego uczniowie kl. IV i V tworzyli portret swojej grupy. Uczniowie rysowali na arkuszu papieru swój portret, a następnie wypisywali co lubią robić samodzielnie a co z innymi. Dzięki temu, każdy uczestnik mógł zaprezentować siebie i poznać innych członków swojej grupy.

 

WOSP 2022

 

 

program dla szkoł KOWR

 

program dla szkoł KOWR

golden5

Lepsza Szkola

Caritas

 

folder OK

CMI

CMI

 

 

Dzwonki

1. 800  -  845
2. 855  -  940
3.   950  -  1035
4. 1050  -  1135
5. 1150  -  1235
6. 1245  -  1330
7. 1340  -  1425
8. 1435  -  1520

Dowozy/Odwozy 

2021/2022

autobus